• انتشارات مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین
  کتاب های منتشر شده توسط انتشارات مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین
   
  عنوان کتاب:  ریاضیات مهندسی از مقدماتی تا پیشرفته
  نویسندگان: دکتر محمد حاتمی، مهندس مریم حسن پور
  سال انتشار: 1399
  تعداد صفحه: 453
  توضیحات:  در تالیف کتاب سعی شده است که مطالب ارایه شده از مقدماتی تا پیشرفته در حوزه ریاضیات مهندسی را شامل شود. بدین منظور پنج فصل در نظر گرفته شده است که به طور کلی به توابع مختلط، معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزئی، سری، انتگرال و تبدیل فوریه، ماتریس ها و جبرخطی، سیستم های مختصات و روش های تحلیل حل معادلات غیرخطی پرداخته شده است. در انتها جهت کاربردی تر شدن کتاب به آموزش ریاضیات مهندسی به کمک نرم افزار میپل پرداخته شده است و نمونه کدهای تحلیلی برای حل معادلات غیرخطی در مسائل فیزیکی و مهندسی ارائه شده است.
   

   
   
  عنوان کتاب: درآمدی بر نانوالکتروسرامیک ها
  نویسندگان: دکتر مهدی قاسمی فرد
  سال انتشار: 1399
  تعداد صفحه: 263
  توضیحات:  الكتروسراميكها دسته اي از سراميكهاي پيشرفته هستند كه علاوه بر خواص حرارتي و
  مكانيكي سراميك هاي سنتي، داراي خواص الكتريكي، نوري و مغناطيسي برجسته مي باشند.
  اصولاً الكتروسراميك ها از بلورك هايي تشكيل شده اند كه ممكن است از نظر ساختار شبكه،
  عيوب شبكه و تركيب عنصري با يكديگر تفاوت داشته باشند. از زماني كه ويژگي هاي الكتريكي و اپتيكي نانوالكتروسراميك ها به عنوان كليد توسعه تجهيزات مدرن نظامي و صنعتي مطرح شد، سرمايه گذاري براي توليد آنها رشد روز افزوني داشته است. اين احساس نياز در كشورمان كمتر مورد توجه قرار گرفته است. يكي از
  اهداف نگارش و نشر اين كتاب، آشنايي خوانندگان محترم با خواص برجسته الكتريكي و اپتيكي نانوالكتروسراميك ها است.
   

   
   
  عنوان کتاب: پیشرفت ها در شکل دهی فلزات
  نویسندگان: راهوکومار شیواهارا هینگلی
  مترجمان: دکتر فاطمه سعیدپور، مهندس سیده نسیم ربانی
  سال انتشار: 1399
  تعداد صفحه: 147
  توضیحات:  در این کتاب به بررسی برخی از فرآیندهای مهم شکل دهی ورقه ای فلزی مانند کشش عمیق، نورد، اکستروژن و خم کاری پرداخته می شود. فناوری های هوشمند، به دلیل کاربرد زیاد شکل دهی فلزات در ساخت محصولات مختلف، توجه خود را بر روی ساخت یک سیستم شکل دهی با انعطاف پذیری بالا و بدون نیاز به متخصص انسانی معطوف کرده اند تا محصولاتی با دقت و کیفیت بالا تولید شود. تا کنون تلاش های زیادی در زمینه کاربرد این علم در شکل دهی فلزات صورت گرفته است. تمایل فناوری ها به اینترنت و سیستمهای خبره، باعث ارائه روش های جدیدی از اشتراک، تعمیم و توزیع دانش شده است. با وجود این، هنوز کاستی های فراوانی در زمینه پژوهش ها درباره سیستم های خبره بر پایه وب برای فرآیندهای شکل دهی فلزات وجود دارد. در این کتاب تلاش های انجام شده در زمینه طراحی، توسعه و استفاده از سیستم های خبره بر پایه وب برای انواع مختلف فرآیندهای شکل دهی ورقه ای فلزی مانند کشش عمیق، نورد، اکستروژن و خم کاری ارائه شده است. ابتدا پژوهش های مرتبط در این زمینه آورده شده و سپس روش خدمات گیرنده-خدمات دهنده ارائه شده، نتایج آزمون، بحث پیرامون آن و در نهایت خلاصه ای از کار آورده شده است.
   
   
آدرس دانشگاه : خراسان شمالی ، شهرستان اسفراین ،بلوار آزادگان ، نبش میدان مادر
تلفنهای دانشگاه : ۳ الی ۳۷۲۶۶۵۳۱-۰۵۸ - کد پستی : ۹۶۶۱۹۹۸۱۹۵