• پایگاه های مقالات انگلیسی
  Sci-Hub
  این پایگاه در واقع یک پایگاه غیر رسمی و بسیار کاربردی برای تهیه مقالات انگلیسی از اکثر پایگاههای اطلاعاتی علوم و مهندسی ناشران جهان به صورت رایگان می باشد. در واقع این سایت به صورت غیر قانونی در حال کار است اما برای کشورهای تحت تحریم نظیر کشور ما پایگاه بسیار خوبی برای دسترسی به مقالات دنیا محسوب می شود. در ایران در حال حاضر بسیاری از دانشگاهها قراردادی با ناشران مختلف برای دسترسی رایگان به منابع علمی ندارند و از این رو Sci-Hub کمک بسیار بزرگی به جامعه علمی کشور برای تهیه مقالات می کند. برای استفاده از آن کافیست Doi یا عنوان مقاله را از سایت ناشر کپی کرده و در صفحه اصلی سایت کپی کنید. لینک دانلود مقاله براحتی در دسترس شما قرار می گیرد.
  Libgen
  این پایگاه مشابه پایگاه Sci-Hub می باشد و در واقع یک پایگاه غیر رسمی و بسیار کاربردی برای تهیه مقالات انگلیسی می باشد. این سایت نیز در واقع غیر قانونی فعالیت می کند اما کمک بزرگی برای پژوهشگرانی است که در کشورهای نظیر کشور ما با کمبود منابع مالی و تحریم موجه هستند. برای دسترسی به مقالات در این سایت، مشابه Sci-Hub کافیست Doi مقاله را در قسمت مشخص شده در سایت کپی کرده و لینک رایگان مقاله را دریافت کنید.
   ACM Digital Library
  انجمن ماشین‌های محاسباتی (انجمن کامپیوتر) (ACM)  بزرگ‌ترین جامعه محاسبات علمی در جهان است و حجم زیادی از تحقیقات در این زمینه را منتشر می‌کند. کتابخانه دیجیتال  ACM متن کامل هر مقاله منتشرشده توسط ACM را فراهم می‌کند و یک منبع عالی برای تحقیقات علوم کامپیوتر و تحقیقاتی در رشته‌های مرتبط استمجموعه کتابخانه دیجیتال  ACM با استفاده از عملگرهای جستجوی ساده و پیشرفته، قابل جستجو است و همچنین می‌توان این مجموعه را توسط تعدادی از دسته‌بندی‌های مختلف مرور کرد.
   American Chemical Society (ACS) publications
  دسترسی به کتاب‌ها و نشریات پژوهشی بررسی و کارشناسی شده در شیمی و علوم مرتبط که توسط انجمن شیمی آمریکا (ACS) منتشر شده است را فراهم می‌کند و شامل دسترسی به داده‌ها و مواد مکمل در راستای نشریات آرشیوی ACS است.
   APS publications
  انتشارات APS با مجموعه نشریات پژوهشی بررسی و کارشناسی شده، اخبار و تفسیر آخرین تحقیقات منتشرشده در نشریات APS، خبرهایی برای اعضا، اطلاعاتی در مورد فیزیک و جایگاه آن در جهان، وبلاگ‌های پوشش‌دهنده سیاست علمی، و همچنین خبرهای سرگرم‌کننده و آموزشی- علمی، به جامعه بین‌المللی فیزیک، خدمت می‌کند..
   Arxiv 
  پایگاه Arxiv مخزن دسترسی باز منابع در رشته‌های فیزیک، ریاضیات، علوم کامپیوتر، فیزیک نجومی، علوم غیرخطی، زیست‌شناسی کمی و آمار است که توسط فیزیکدان پل گینسپارگ در سال 1991 به‌عنوان یک ابزار جهت گردش مقالات علمی قبل از انتشار، توسعه یافت. اگرچه این مخزن در ابتدا بر نشر الکترونیکی در رشته فیزیک انرژی بالا (HEP) (گرایشی از فیزیک در خصوص منابع انرژی تجدید پذیر) متمرکز شده بود، در نهایت به گسترش رشته‌های مرتبط - البته با حفظ پوشش جامع از فیزیک انرژی بالا (HEP)- گرایش پیدا کرد و از سال 2001 توسط دانشگاه کرنل پشتیبانی و مدیریت می‌شود.
   American Society of Civil Engineers (ASCE) Research Library
  دسترسی به متن کامل انتشارات انجمن مهندسان عمران آمریکا (ASCE) که پوشش‌دهنده تمام جنبه‌های مهندسی عمران است را فراهم می‌کند و شامل مقالات نشریات، گزارش کنفرانس‌ها و استانداردها و نیز کتاب‌های الکترونیکی است.
   American Society of Mechanical Engineers (ASME) Digital Collection
  انتشارات انجمن مهندسان مکانیک آمریکا (ASME)  شامل نشریات، مجموعه مقالات کنفرانس و کتاب‌های الکترونیکی است.
   BioOne
  BioOne یک ناشر غیرانتفاعی است که قصد دارد تحقیقات علمی قابل‌دسترس درزمینه علم آنتروپوسین (به معنی آغاز عصر جدید و زیرمجموعه اکوسیستم و زمین‌شناسی) را از طریق ارائه متن کامل (BioOne Complete) و دسترسی آزاد به نشریه elementa فراهم کند. BioOne Complete شامل بیش از 190 عنوان نشریه مشترک و دسترسی آزاد باکیفیت بالا، در علوم زیست‌شناسی، زیست‌محیطی، و محیط‌زیست است. BioOne در سال 2013 دسترسی آزاد به نشریه علمی جدید elementa درزمینه «علم آنتروپوسین» را فراهم کرد. elementa  گزارش تحقیقات اولیه و جدید در خصوص سیستم‌های بیولوژیکی، شیمیایی و فیزیکی زمین؛ تعامل بین انسان و سیستم‌های طبیعی؛ و اقداماتی که می‌توان برای تعدیل و انطباق با تغییرات جهان انجام داد، منتشر می‌کند.
   SAO/NASA Astrophysics Data System (ADS) - Citebase 
  یک پورتال کتابخانه دیجیتال برای محققان در نجوم و فیزیک است که توسط رصدخانه فیزیک نجومی اسمیتسونیان (SAO) و تحت کمک مالی ناسا اداره می‌شود. ADS دارای سه پایگاه داده‌های کتابشناختی شامل بیش از 11.6 میلیون رکورد با پوشش انتشاراتی در نجوم و فیزیک نجومی، فیزیک، و پایگاه Arxiv است. در این پایگاه چکیده و متن کامل انتشارات مهم نجوم و فیزیک نمایه شده و قابل جستجو هستند. 
   CiteSeerx
  CiteSeerx یک موتور جستجو و کتابخانه دیجیتال متون علمی در حال تحول است که در درجه اول بر علم اطلاعات و کامپیوتر متمرکزشده است. اهداف CiteSeerx بهبود انتشار متون علمی و ارائه پیشرفت در عملکرد، استفاده‌پذیری، دسترس‌پذیری، هزینه، جامعیت، بهره‌وری، و دسترس‌پذیری سریع به دانش علمی و پژوهشی است.
   CaltechAUTHORS
  مخزنی بیش از 50،000 مقاله تحقیقاتی است که توسط دانشکده Caltech و دیگر محققان در Caltech تألیف شده است. این پایگاه به‌طور مداوم به‌روز و اسنادی که به‌تازگی منتشر می‌شوند به آن اضافه می‌شود.
   Directory of Open Access Journals (DOAJ) 
  راهنمای مجلات دسترسی آزاد  (DOAJ)، پایگاهی برای نمایه‌سازی مجلاتی است که مقالات خود را به صورت رایگان در اختیار خوانندگان قرار می دهد. این پایگاه اطلاعاتی بیش از 10000 مجله دسترسی آزاد را را در زمینه های موضوعی علم، فناوری، پزشکی، علوم اجتماعی و علوم انسانی را پوشش می دهد. 
   Elsevier - Science Direct
  ScienceDirect یک پلت فرم باز است به این معنی که می‌توان پیش گفتار، مقدمه، تشکر و قدردانی، فهرست مطالب، چکیده همه عناوین را به‌صورت پیش‌نمایش مشاهده کرد، اما متن کامل تنها برای عناوین درخواست شده، در دسترس است. حوزه موضوعی آن شامل اکثر علوم ازجمله علوم مهندسی، فیزیک، شیمی، علوم بهداشتی و سلامت، علوم اجتماعی و انسانی، علوم زیستی و... است. ScienceDirect بستر ارائه اطلاعات الزویر برای محققان، اساتید، دانشجویان، متخصصان مراقبت‌های بهداشتی و متخصصان اطلاعات است.
   Emerald
  گروه انتشاراتی امرالد، به ناشر برجسته کتاب و نشریات علمی در جهان در حوزه‌ی کسب‌وکار و مدیریت با حضور قوی و رو به رشد در رشته کتابداری و اطلاع‌رسانی، علوم اجتماعی، مهندسی، زبان‌شناسی و شنوایی‌شناسی تبدیل شده است. همه نشریات پژوهشی امرالد جهت اطمینان از داشتن بالاترین کیفیت، بررسی و کارشناسی شده‌اند.
   IEEE
  انجمن مهندسین برق و الکترونیک آمریکا از سال 1913 تاکنون مشغول به کار است و چکیده و اصل مقاله را ارائه می‌دهد، پوشش موضوعی این پایگاه در زمینه مهندسي برق، مهندسی پزشکی ، تكنولوژي اطلاعات، الكترونیك، مهندسی كامپیوتر، فیزیك، فیزیك كاربردي و علوم وابسته مي‌باشد.این پایگاه دارای 365 هزار عضو در بیش از 150کشور در دنیا است.
   Oxford
  انتشارات دانشگاه آکسفورد (OUP)  نشریاتی با بالاترین کیفیت منتشر می‌کند و این پژوهش‌ها را به کلیه مخاطبان ارائه می‌دهد. این انتشاراتی با همکاری نزدیک با شرکای انجمن خود، نویسندگان، و مشترکین - به‌منظور ارائه خدمات نشر پشتیبانی‌کننده نیازهای تحقیقاتی آن‌ها- انجام‌وظیفه می‌کند. این پایگاه شامل مجموعه‌ای از نشریات بررسی و کارشناسی شده آنلاین با تمرکز بر حوزه‌های قانون، بهداشت، علوم و علوم اجتماعی و همچنین هنر و علوم انسانی است.
   Wiley-InterScience
  وایلی انتشارات علمی، فنی، و پزشکی بین‌المللی است که به‌صورت قوی در اکثر زمینه‌های عمده علمی و حرفه‌ای فعالیت دارد و با بسیاری از جوامع پیشرو در جهان همکاری می‌کند.
   Taylor & Francis
  پایگاه نمایه و متن کامل مقاله‌های نشریات علمی بررسی و کارشناسی شده، رکوردهای پایگاه اطلاعاتی و آثار مرجع در اکثر حوزه‌های مختلف علمی است.
   Springer
  پایگاه اطلاعاتی متن کامل و استنادی است که دسترسی به نشریات علمی، کتاب‌ها، آثار مرجع و مجموعه آرشیو آنلاین را در اکثر موضوعات علمی فراهم می‌کند.
   
   

   
 • پایگاه های کتب انگلیسی
  b-ok
  این سایت یکی از بهترین سایت های ارائه رایگان نسخه های الکترونیکی کتابهای انگلیسی می باشد. دانشجویان و اساتید محترم می توانند بسیاری از کتابهای تخصصی مربوط به دروس خود را در بانک اطلاعاتی نسبتاً جامع این سایت بیابند و دانلود کنند.
   bookyards
  هدف یا رؤیای این پایگاه ایجاد کتابخانه‌ای جهانی است، که در آن کتاب‌ها، مواد آموزشی، اطلاعات، مواد مرجع، اسناد، و محتوا به‌صورت آزادانه برای هر شخصی که دارای یک اتصال به اینترنت است، ارائه شوند.
   BaeneBooks
  Baen eBooks در حال حاضر تعدادی از عناوین خود در قالب الکترونیکی را به‌صورت رایگان در دسترس قرار می‌دهد. هرکسی که بخواهد می‌تواند عناوین آنلاین این پایگاه را بدون هیچ پیش‌شرطی بخواند و یا در صورت لزوم، کتاب‌ها را دریکی از فرمت‌های مختلف دانلود کند. (ممکن است اطلاعات خیلی ساده‌ای مانند نام و آدرس ایمیل را جهت ثبت‌نام درخواست کند).
   ebook Search Engine
  یک موتور جستجو فایل‌های PDF مفید برای کاربران در زمینه‌های موضوعی مختلف است و درواقع یک کتابخانه آنلاین است که خدماتی بدون محدودیت زمانی و بدون هزینه، در دسترس مردم قرار می‌دهد. مردم می‌توانند در اوقات فراغت، موضوعات جالب مدنظر خود در این پایگاه را به‌صورت آنلاین مطالعه کنند. این جستجوگر اطلاعات دقیق، سازمان‌دهی و تصفیه‌شده‌ای از کتاب‌های الکترونیکی و مواد آنلاین را فراهم می‌کند.
   Free bookspot
  این وب‌سایت شامل یکسری لینک‌هاست. بعدازاینکه بر روی لینک موردنظر کلیک کنید به برخی فایل‌هاست ها (وب‌سایت‌ها) مانند rapidgator یا uploading.com هدایت خواهید شد. هر فایل‌هاست (وب‌سایت) دارای رابط کاربری مختص خود است. به خاطر داشته باشید همه فایل‌هاست ها (وب‌سایت‌ها) کاملاً خارج از کنترل Free bookspot هستند؛ بنابراین درصورتی‌که در دانلود فایلی با مشکل برخورد کردید باید با فایل‌هاست (وب‌سایت) موردنظر ارتباط برقرار کنید.
   Freetech books
  این وب‌سایت کتاب‌ها، کتاب‌های درسی و یادداشت‌های سخنرانی را به‌صورت رایگان و آنلاین در حوزه‌های علوم کامپیوتر، مهندسی و برنامه‌نویسی ارائه می‌دهد.
   Many books
  این مجموعه شامل بیش از 33000 عنوان کتاب الکترونیکی در دسترس و رایگان برای استفاده از طریق Kindle، Nook، iPad و دیگر کتاب‌خوان‌های الکترونیکی است. همچنین امکان مرور، جهت دیدن عناوین موردعلاقه، از طریق برخی از دسته‌بندی‌های موجود بر اساس موضوع، عنوان، نویسنده، زبان، و ... فراهم است.
   Free ebooks by Project Gutenberg
  پروژه گوتنبرگ یک کوشش داوطلبانه برای دیجیتالی کردن و بایگانی کارهای فرهنگی برای تشویق تولید و پخش کتاب‌های دیجیتالی است. این پروژه در سال ۱۹۷۱ به وسیله مایکل اس هارت بنیانگذاری شد و امروزه قدیمی‌ترین کتابخانه دیجیتال است.
   The National Academies Press (NAP)
  NAP توسط آکادمی ملی علوم برای انتشار گزارش‌های آکادمی ملی علوم، مهندسی و پزشکی، تحت منشور اعطاشده توسط کنگره ایالات‌متحده، ساخته شده است. NAP بیش از 200 عنوان کتاب در سال با طیف گسترده‌ای از موضوعات علمی، مهندسی، و پزشکی، با ارائه اطلاعات معتبر در مورد مسائل مهم در سیاست علم و سلامت، منتشر می‌کند. این مجموعه شامل بیش از 5000 عنوان کتاب در فرمت دیجیتالی با دسترس رایگان است.
   LibDL (Library Download)
  دانلود رایگان متن کامل کتابها و مقالات لاتین. پس از ورود به سایت از منوی راهنمای استفاده می توانید اطلاعات بیشتر درباره روش دانلود کسب کنید.

   
آدرس دانشگاه : خراسان شمالی ، شهرستان اسفراین ،بلوار آزادگان ، نبش میدان مادر
تلفنهای دانشگاه : ۳ الی ۳۷۲۶۶۵۳۱-۰۵۸ - کد پستی : ۹۶۶۱۹۹۸۱۹۵